Tradice, Poctivost, Profesionalita

Jak jsme výtahem ulehčili obyvatelům 5patrového domu

SVJ v Nuslích chtělo změnu

Ve starším bytovém domě v pražských Nuslích se chodilo až do 5tého patra po svých. I když bydlet v širším centru Prahy přináší velké výhody, každodenní výšlap do schodů je únavné martyrium. A to jak pro starší generace, tak i mladé rodiny. Proto se na nás v roce 2021 obrátili zástupci SVJ prostřednictvím stavební firmy, která v domě prováděla práce. Přání bylo jasné: "Přejeme si výtah." Má vzniknout na místě atria, kde doposud byl jen široký průhled schodištěm. Vše jsme hodili na papír, vyhrnuli si rukávy a za pár měsíců už nikdo z nájemníků a majitelů bytů zkoušet svou fyzičku nemusel.

Má sloužit všem generacím

Našetřili si, aby odstranili bariéry
Kompletní výstavba nového výtahu ve starším bytovém domě je naší častou zakázkou. Podobných, která na nás čekala i v pražských Nuslích, ročně provedeme více než 20. Hlavní motivací pro zástupce SVJ je praktičnost a odstranění bariér. Se schody totiž nesvádí lité boje jen senioři, ale i mladší generace. To, jakou nepříjemnou překážkou může být bydlení ve vyšším patře pro mladou rodinu, zmiňovat ani nemusíme. Samostanou kapitolou je pak stěhování těžkého nábytku a dalšího vybavení. "Krásný dům si zaslouží krásný praktický výtah." Řekli si zástupci SVJ, když plánovali stavební opravy domu.
Má sloužit všem generacím

Hotovo za 3 měsíce

NA VÁNOCE SE S DARY DO SCHODŮ už NIKDO NETAHAL
Realizace nového výtahu pro nás není během na dlouhou trať. Nemuselo se čekat ani v pražských Nuslích. Poprali jsme se s nutností zajistit statiku schodištěpřeložku kanalizace. Do práce jsme se dali v září 2021. Hotovo bylo za 3 měsíce v listopadu. Během prací jsme navíc nijak výrazně neomezili provoz v domě.

Jak výtah vypadá a jak jsme pracovali

A teď trocha čísel. Pro SVJ jsme zrealizovali nový trakční výtah bez strojovnynosností 450 kg a rychlostí 1 m/s. Celý systém zdobí moderní skleněná konstrukce.
1
Na začátku celé procesu byla poptávka a naše kalkulace.
2
Následovalo upřesnění parametrů výtahu a ocelové konstrukce.
3
Podepsali jsme smlouvu o dílo a vyřídili nutné stavební povolení.
4
Dali jsme se do díla. Provedli stavební práce, montáž konstrukce i výtahu.
5
Na konci proběhla kolaudace a předání nového výtahu.

Přes 20 let

Výtah zdobí moderní skleněná konstrukce
Od konce listopadu 2021 se obyvatelé bytového domu vozí výtahem, který není moderní pouze svými technickými vlastnostmi, ale i designem. Atrium domu totiž zdobí nadčasový skleněný skelet výtahu značky ORONA s přepokládaným čištěním jednou za 3 roky. Celkově se pak životnost nového výtahu pohybuje v desítkách let. Podle našich zkušeností by ho mohla potkat generálka zhruba za 20 let. Spousta času a ušetřených kilometrů vyšlapaných do schodů. A kdyby cokoli, svým zákazníkům nabízíme vždy rychlý a odborný servis.
Přes 20 let

Investice do budoucnosti

Proč má nový výtah význam? Mysleme na stará kolena

Starších bytových domů bez výtahu je v Praze bezpočet. Demografická křivka je neúprosná. Česká populace stárne. Proto patrové domy bez výtahů budou pro své obyvatele znamenat stále vetší bariéru. Řečí statistiky: za zhruba 30 let, v polovině 21. století, se průměrný věk vyšplhá ze současných 42,2 roku na 47. Investice vlastníků nebo SVJ do pořízení výtahu je tak především pojistkou do budoucnosti.

Více novinek a našich realizací